Spor Kulübü 2017-02-15T16:07:54+00:00

1986 yılında Arı Spor Kulübü adıyla kurulan kulübümüz, 16 yıl Bayanlarda Türkiye Basketbol 1. liginde mücadele etmiş, 2010-2011 sezonu itibariyle Kadınlar İkinci liginde mücadele etmektedir.

Erkek basketbol takımımız 2001-2002 sezonunda 2. ligde mücadele etmiş, 2006-2011 sezonları arasında bölgesel ligde mücadele etmiş ve şu anda, alt yapılarda genç, yıldız, küçük ve minik takım olarak mücadele etmektedir.

Kulübümüzün amacı altyapıdan yukarıya milli takımlar seviyesinde oyuncular yetiştirmek  ve bu oyuncularla ligde mücadele etmektedir. Kuruluşumuzdan bu yana her kategoride sayısız Türkiye şampiyonlukları, ikincilikler ve üçüncülükler ile basketbolun gelişimine katkıda bulunmaktayız.
Çankaya Üniversitesi’nin kurulmasıyla adını Çankaya Üniversitesi Spor Kulübü olarak değiştiren kulübümüz, Üniversitemizin desteğini ve tüm imkanlarını yanına almıştır.

Üniversitemiz tarafından başarılı sporculara “sporda başarı bursu” sağlanmakta ve üniversitenin geniş çalışma imkanları kullanılmaktadır. Bu sayede  şu anda Kadınlar ikinci lig takımımızda 2 oyuncu, hem üniversitemizde burslu okumakta , hem de takımımızda oynamaktadır. Ayrıca üniversite takımlarında görev yapan 13 öğrencimize belirli oranlarda indirim yapılmaktadır.

Alt yapıda başarılı oyuncuların eğitimlerini ise Arı Okulları burslu olarak üstlenmektedir. Bu  sayede yalnızca bayan basketboluna değil,  erkek basketboluna da alt yapının yanı sıra profesyonel anlamda yatırımlarla destek verilmektedir. Oyuncularımızın bir kısmı da üniversitemiz kız ve erkek takımlarında oynamakta, böylece hem okul hem de kulüp işbirliği en üst düzeyde sağlanmaktadır. Masa Tenisi takımımızda şu anda Türkiye Süper liginde yer almakta ve altyapıda Arı Koleji ile işbirliği yaparak yeni sporcular yetiştirmektedir. Satranç, Cimnastik takımımız Türkiye çapında yapılan organizasyonlarda yer almakta ve şampiyon sporcular yetiştirebilmek için var gücüyle çalışmaktadır. Türk sporunda hedeflenen amaçlara ulaşmada kulüp olarak böylelikle daha büyük ve hızlı adımlarla ilerlemekteyiz.

Çankaya Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan  olimpik salon, beş küçük salon, bir halı saha, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kondisyon merkezleri ile basketbol, voleybol, yüzme, jimnastik, masa tenisi ve satranç sporlarını, usta ve iyi yetişmiş antrenörlerimizle en üst düzeyde gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca tüm üniversite spor faaliyetlerinde aktif rol alarak diğer tüm branşlara yardımcı olmaktayız.

Çankaya Üniversitesi Spor Merkezi çatısı altında bulunan spor okullarımız  6-14 yaş arası çocukları kapsamakta ve okulumuzdan yetiştirdiğimiz öğrencileri kulüp takımlarımıza yönelterek tesislerimizi ve imkanlarımızı tüm Ankara’nın hizmetine sunmaktayız.

Çankaya Üniversitesi Spor Kulübünün altyapı, kolej ve üniversite olmak üzere 200’ün üzerinde lisanslı sporcusu, 46 burslu öğrenci sporcusu ve 30 çalışanı bulunmaktadır.

FAALİYETLERİMİZ

1. Basketbol (Kadın-Erkek)
2. Masa Tenisi
3. Satranç
4. Cimnastik

5. Voleybol
6. Bilek Güreşi

7. Spor Okulları

spor3